Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Happy Faces Festival dostál svému názvu

29. 08. 2017 11:40:45
Akce Happy Faces Festival přilákala mnoho fanoušků z celé České Republiky i zahraničí a jednoznačně dostála svému názvu.

V sobotu 19. srpna proběhla v rámci Sedmihorského kulturního léta v Sedmihorkách u Turnova kulturní akce pod názvem Happy Faces Festival. Jednalo se o první ročník hudební akce, kde se představili interpreti domácí i zahraniční hudební scény.

V pět hodin se otevírá vstup do areálu a první návštěvníci po důkladné bezpečností prohlídce běží přímo k pódiu. Většinou se jedná o fanoušky hlavní hvězdy večera, kterým je Michael Patrick Kelly. Ve tvářích fanoušků, kteří si dlouhým čekáním vybojovali stání přímo v první řadě pod pódiem, je na první pohled vidět pocit štěstí a radosti z toho, že při dnešním vystoupení svého idolu budou stát těsně v jeho blízkosti. Neodradí je ani fakt, že očekávané vystoupení přijde na řadu až jako poslední ve 21 hodin. Vzhledem k těžce vybojovanému místu, neopustí svůj vydobytý prostor až do konce akce a namačkání jeden na druhého čekají na večerní program. Jak moc důležité je pro některé být v první řadě, mi potvrzují i fanynky, které přijely už předešlého dne a trpělivě na svůj idol čekají i následující hodiny.

Než přijde na pódium hlavní hvězda večera, přichází nejprve interpreti, kteří publikum pomalu, ale jistě přivádí do varu a bezesporu stojí jejich vystoupení za zmínku, neboť každé z nich se stalo nedílnou součástí této srpnové akce.

Jako první přichází na scénu usměvavá Alžběta Kolečkářová, která je nadějnou českou zpěvačkou, jenž se do povědomí posluchačů dostala ve 2. ročníku soutěže Československá Superstar, kde se umístila na šestém místě. V následujících letech vydala své album To cítím a nazpívala duet Proud mezi námi se skupinou Reflexy. Již po příchodu Alžběty na pódium je patrné, že si své vystupování před publikem užívá a především ji baví. Po celou dobu působila šťastně, uvolněně a vystoupení bylo plné energie, což bylo patrné z reakcí a nadšení publika. Aktuálně vystupuje sama bez skupiny, a tak doprovázena pouze vlastní kytarou a písněmi se svými vlastními texty, byl její naprosto jedinečný hlas středem pozornosti všech přítomných. Vystoupení bylo bezesporu skvělým startem hudbou nabitého večera.

Nejinak tomu bylo i v případě dalšího vystupujícího, kterým byl Vlasta Horváth se svojí skupinou, který se představil po následném vystoupení skupiny Public Relations, jejíž rockově-elektronickou smršť jistě nebylo možné přeslechnout v žádné části Sedmihorek. Vlastu Horvátha není nutné představovat, neboť si již na české hudební scéně vytvořil respektované jméno a je bezesporu vyzrálým hudebníkem, který má svou jasnou představu o hudební tvorbě, za debutové album Místo zázraků dostal platinovou desku a vydal několik alb.

V následující hodině zaznívají nejen své největší hity, ale je představen i nový singl Stále nevěřím, který Vlasta napsal pro svého bratra, který nešťastně odešel na onen svět. Prozatím hraje skupina tuto píseň pouze na koncertech a dle reakce publika, byť důvody a podtext skladby, jsou velice smutné, se jedná o velmi zdařilý kousek. Vlasta si dokázal získat publikum již první písní a jasně mu dávalo najevo své sympatie. I z něho bylo cítit energii, kterou do vystoupení dával a dostával tak fanoušky do varu. Ať se již jednalo o písně více či méně známé, měl publikum jasně pod kontrolou a bez problémů by se tak mohl stát hlavní hvězdou večera, neboť dokáže nejen texty, ale i svým projevem zaujmout a vtáhnout do rytmu svých skladeb.

Přiblížila se devátá hodina večerní a pod pódiem začíná být mezi fanoušky stále větší těsno, oči jim nadšením přímo svítí a své dychtivé pohledy směřují na pódium, kde se již každou chvíli objeví hlavní hvězda večera. Dlouhé hodiny čekání se nyní zúročily, a tak když Michael Patrick Kelly vstoupí na pódium, mají jej první řady téměř na dosah. V publiku lze vidět všechny věkové kategorie, avšak nejvíce zastoupeny jsou bezesporu ženy ve věku mezi třiceti a čtyřiceti lety, což přesně odpovídá věku fanynek Kelly Family v době jejich největší slávy. Lze tedy jednoznačně říci, že stará láska nerezaví, což fanoušci dokazují po celou dobu jeho vystoupení. Nejen že znají nazpaměť texty písní teprve nedávno vydaného alba, ale v paměti jim zůstaly i texty písní, které hrával se svojí rodinou před dvaceti lety.

Fanoušci jsou vyzbrojeni transparenty se vzkazy pro svůj idol, účast je opravdu mezinárodní, neboť lze kromě českých vlajek zahlédnout i vlajky polské, norské, německé či chorvatské. Kelly předvádí naprosto skvělou show, komunikuje s fanoušky, podává si s nimi ruce a dokonce jim dovolí, aby ho doslova nosili na rukou, a tak v jednu chvíli putuje nad hlavami diváků, kteří si jej nadšeně podávají. Nezapře v sobě hluboké lidské cítění a křehkou duši ve chvíli, kdy vyzve všechny přítomné k minutě ticha nejen za světový mír, ale i oběti nedávného teroristického útoku v Barceloně. Nutno vyzdvihnout fakt, že i když je zvyklý na vystupování na velkých stadionech a halách pro deseti tisíce lidí, odvedl i na tomto menším komornějším pódiu stejně skvělou show pro méně než tisíc lidí, což svědčí o jeho profesionalitě předvést v každé situaci ten nejlepší výkon.

V rámci vystoupení Michaela Patricka Kelly & Band zaznělo během večera 18 energií nabitých skladeb. Koncert byl zahájen skladbou Golden Age a dále následovaly Regenade & reprise, Lazarus, Happiness, Flag, Mama, Friends R Family, A little faith, iD, Requiem, One more song, On fuzz no buzz, Ares Qui, An Angel, Shake away a Here to stay. Publikum každou píseň vítalo vřelým potleskem a radostí, a tak přídavky písní If I should fall behind a Hope, byly pro fanoušky sladkou tečkou na závěr jedinečného vystoupení.

Nejen jeho věrní fanoušci, ale i všichni ostatní návštěvníci tohoto festivalu vypadali spokojeni a šťastni, což byl předpokládám jeden z hlavních záměru pořadatele této akce. Všichni hudebníci, kteří zde tento večer vystoupili, dokázali svůj prostor na pódiu vyplnit na maximum, čímž se podíleli na vytvoření příjemné atmosféry, kterou člověk při příchodu na akci s daným názvem očekává.

Happy Faces Festival bezesporu dostál svému názvu, neboť nejen po celou dobu festivalu, ale i při odchodu z této akce, sálala z diváků dobrá nálada a jejich tváře zářily šťastnými úsměvy. Je bezesporu jisté, že festival většinu návštěvníků velice obohatil nejen o kulturní zážitek, ale dodal jim i spoustu energie do dalších dnů.

Velký obdiv a poděkování patří nejen celému organizačnímu týmu, ale zejména Milanu Papežíkovi z agentury M.P.Production za celou organizaci této skvělé akce.

V následujících článcích se můžete těšit na rozhovor s Vlastou Horváthem a Alžbětou Kolečkářovou, rozhovor s Michaelem Patrickem Kelly naleznete v dolním odkazu. Zároveň se omlouvám fanouškům skupiny Public Relations za chybějící materiály, avšak právě z důvodu rozhovorů nebylo možné tuto skupinu z časových důvodů pokrýt.

Pro všechny, kterým se první ročník festivalu líbil nebo by na něj rádi zavítali, mohu s radostí sdělit, že agentura připravuje na příští rok akci pod názvem Happy Faces Festival vol. 2, a tak se fanoušci jistě mají na co těšit.

Fotogalerie Happy Faces Festival

Foto, text: Lucka Hermína Muchová

Autor: Hermína Muchová | úterý 29.8.2017 11:40 | karma článku: 12.95 | přečteno: 967x

Další články blogera

Hermína Muchová

Vinobraní na Kačině odhalilo překvapení

Vinobraní a dožínky nejsou pouze o víně, i když je jejich nedílnou součástí. Jsou především svátkem sklizně slaveném na konci žní. Práce sedláka není vůbec lehká, o čemž se mohli přesvědčit všichni, kteří zavítali na zámek Kačina.

14.9.2017 v 8:35 | Karma článku: 10.29 | Přečteno: 760 | Diskuse

Hermína Muchová

Víkend bude patřit Mišíkovi a dobrému pivu

Dobré pivo a pestrý výběr hudby, to je jistě pro mnohé příjemná kombinace pro strávení volného odpoledne. Přijďte v pátek a v sobotu do Nymburka a nechte se unést proudy zlatavého moku za doprovodu dobré muziky.

14.9.2017 v 7:30 | Karma článku: 6.54 | Přečteno: 255 | Diskuse

Hermína Muchová

Vinobraní - na Kačinu přivezou tuny umělého sněhu, tradiční vinobraní cílí nově na rodiny

Den plný vína, hudby, zábavy pro celou rodinu a k tomu vyhlídka pěkného počasí čeká na návštěvníky zítřejšího Vinobraní na Kačině. Užijte si pěknou sobotu, vezměte celou rodinu a přijměte pozvání na zámek Kačina u Kutné Hory.

8.9.2017 v 8:34 | Karma článku: 7.93 | Přečteno: 540 | Diskuse

Hermína Muchová

Kouřimská skála vzpomínala na Petra Muka

Život byl pro Petra Muka pestrým kolotočem plným zvratů, euforie i smutku ústících do jedinečné nezapomenutelné hudební tvorby.

4.9.2017 v 7:30 | Karma článku: 14.04 | Přečteno: 842 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Je dobré znát svou historii, aneb před 334 lety byla Evropa zachráněna před Turky

Před 334 lety byla Evropa zachráněna před Turky. Více než 130 tisíc Osmanů a jejich spojenců tehdy obléhalo Vídeň. Pokud by padla, otevřela by se Turkům cesta dál do střední Evropy.

21.9.2017 v 13:27 | Karma článku: 21.47 | Přečteno: 441 |

Karel Sýkora

Zygmunt Bauman – Všichni žijeme v Utopii

Zygmunt Bauman byl polský sociolog světového věhlasu. Narodil se 19.listopadu 1925 v Poznani, od roku 1971 však žil ve Velké Británii.

21.9.2017 v 6:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 |

Ondřej Slanina

Kauza Obnova Mariánského sloupu v Praze

Minulý týden se na pražském Magistrátě projednávaly dvě petice vyjadřující stanovisko k obnovení raně barokního Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze.

20.9.2017 v 10:55 | Karma článku: 16.29 | Přečteno: 353 | Diskuse

Jiri Borovy

Rick a Morty

V pátek byla další česká premiéra. Televize Prima Comedy Central, tj. TV Prima, zahájila vysílání nového seriálu pro dospělé.

20.9.2017 v 9:36 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 215 | Diskuse

Karel Sýkora

Garou – Ton Premier Regard

Pierre Garand, vystupující pod pseudonymem Garou je kanadský zpěvák s výrazným „chraplavým“ hlasem, který je u nás známý hlavně jako představitel role Quasimoda z francouzského muzikálu Notre-Dame de Paris.

20.9.2017 v 5:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 |
Počet článků 144 Celková karma 13.82 Průměrná čtenost 788

Divadelní a hudební reportáže, fotografie

www.hermuch.cz

Prodej vlastních i Vašich fotografií

Píši o kultuře a všem, co má dle mého názoru smysl, píši o každém, kdo za to stojí. Fotím vše co mě zaujme, běžné věci i makrofotografie - život pronikající pod povrch a detailům, které běžným okem nevidíme.

Život je divadlo, tak zkus to tak brát, jedinečná divadelní show, kde každý musí svoji roli hrát. Většina se drží své dané role, té, která mu do vínku byla dána, žije tak, aby postava byla společností akceptována. Náhle však přijde scéna, která v plánu a scénáři nebyla, jak uzpůsobit svoji roli, aby úsměv a duševní zdraví drama přežila?

Terapeutičtí Teddy králíci Sandeis

FB: Lucka Hermína Muchová

hermina.muchova@gmail.comNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.