Hlava

Hermína Muchová

Bipolární afektivní porucha - život bez hranic i v ulitě

Jednou nahoře a jednou dole jsi, neskutečný zmatek tebou třímá, mluvíš, konáš, nevíš proč, hlava se ti točí, jak zběsilý kolotoč. Okolí tě nepoznává, vlasy hodně do čela, tak, aby tě co nejméně viděla. Schovat se chceš před světem, být sám, pocit máš, že nemá cenu dýchat, nevím, snad tě i baví, tento pocit v sobě dmýchat. Jak klaun v cirkusovém šapito žiješ, jednou smích a zas pláč, tak hej ty tam pod maskou, která je ta pravá tvář? „Nehroutím se, vždyť žiju“

31.7.2014 v 11:15 | Karma článku: 14.43 | Přečteno: 1119 | Diskuse

Hermína Muchová

Musím vystoupit!!! Aneb panická porucha v rozkvětu

Definice panické poruchy zní naprosto obyčejně. „Psychická porucha charakterizována opakovanými záchvaty intenzivního strachu a vnitřní nepohody, které vznikají náhle bez zjevné příčiny. Během několika málo minut dosahují maxima a trvají zpravidla několik minut.“ Pár obyčejných slov o vnitřní nepohodě, za nimiž se pro nemocné skrývá naprosté peklo.

10.4.2014 v 12:45 | Karma článku: 10.98 | Přečteno: 792 | Diskuse

Hermína Muchová

Antidepresiva bez receptu

Boj s panickou poruchou aneb v hlavní roli Teddy králík! Nikdy jsem neplánovala a nenazývala sezení s Rozárkou terapií, až v průběhu doby mi došlo, že my dvě jsme ukázkovým vzorem zooterapie. Nic v plánu takového nebylo a až časem jsem přišla na to, že její přítomnost má na mě, jak se to říká v reklamách? Blahodárné účinky.

8.4.2014 v 14:52 | Karma článku: 17.54 | Přečteno: 1495 | Diskuse
Počet článků 164 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 865

Kulturní reportáže, psychologie, fotografie

www.hermuch.cz

Prodej fotoobrazů, vlastních i Vašich fotografií

Píši o kultuře a všem, co má dle mého názoru smysl, píši o každém, kdo za to stojí. Fotím vše co mě zaujme, běžné věci i makrofotografie - život pronikající pod povrch a detailům, které běžným okem nevidíme.

Život je divadlo, tak zkus to tak brát, jedinečná divadelní show, kde každý musí svoji roli hrát. Většina se drží své dané role, té, která mu do vínku byla dána, žije tak, aby postava byla společností akceptována. Náhle však přijde scéna, která v plánu a scénáři nebyla, jak uzpůsobit svoji roli, aby úsměv a duševní zdraví drama přežila?

Terapeutičtí Teddy králíci Sandeis

FB: Lucka Hermína Muchová

hermina.muchova@gmail.com

Najdete na iDNES.cz